cloud cloud cloud cloud cloud cloud
cloud cloud

Gizlilik Sözleşmesi

Son güncelleme: Şubat 2020

NacssHost.com Gizlilik Sözleşmesi

  Genel Koşullar

  • Firmamız tarafından verilen tüm servisler ve hizmetler, Emre Anıl ARSLAN - NacssHost İnternet ve Bilişim Hizmetleri (www.nacsshost.com) aittir ve tarafımızdan işletilir.
   Üyelik ve web sitesi verilerinin toplanması işin doğası gereği bir takım bilgilerin (Ad, soy adı, T.C. Kimlik Numarası ve adres gibi.) kullanılması zorunludur.
  • NacssHost bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir. Sonrasında bu bildirim değişikliğini destek sistemimiz üzerinden bildirerek mesaj gönderimi hakkında değişiklikler yaptırabilir.
  • İnternet sitemiz üzerinden veya elektronik posta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından firmamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, fatura kesmek ve sorun olduğunda müşteri ile iletişime geçmek gibi kanuni amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.
  • Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, firmamız üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP Adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve demografik bilgi toplamak amacıyla kullanılabilir. Özel bilgiler ve konum ile ilgili bilgiler kötü amaçlı üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır.

  Kredi Kartı Güvenliği

  • Müşteriler elektronik mağazamızdan alışveriş yapmak için kredi kartlarını veya banka hesaplarını ödeme yapmak amacıyla kullanmaktadırlar. Firmamız / yazılımımız bu bilgileri herhangi bir şekilde kaydetmemektedir, yalnızca ödeme anında gerçekleştirdiğiniz koşullar gerçekleşmektedir. Api sistemi sayesinde kendi veri tabanımızda veya ödeme sistemi yazılımları veri tabanlarında kesinlikle bu tip bilgiler kayıt edilmez, kanuni olarak kayıt edilmesi de ön görülmez.
  • Yalnızca kişi şahsiyetini koruma amaçlı olarak kredi kartının / banka kartının son 4 hanesi ve kart sahibinin adı soyadı veri tabanımıza kayıt edilmektedir. Çalıntı kredi / banka kartlarının önüne geçilmesi içinde bu sayede önlem alınmış olacaktır. Banka hesap bilgileriniz siz istediğiniz sürece kayıtlı kalacaktır.

  Üçüncü Taraf Web Siteleri Ve Uygulamalar

  • NacssHost kendi bünyesindeki web siteleri ve uygulamaları kullanmaktadır, kimlik doğrulama ve ödeme sistemleri gibi uygulamalar yalnızca dış kaynaklardan desteklenmektedir. Web sitemiz dahilinde başka sitelere link verilebilir, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik firmamız herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Verilen dış linklerdeki tüm sorumluluklar şahsa aittir.

  Tarayıcı Çerezleri

  • NacssHost, web sitemizi ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerezler) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet’in kullanımını kolaylaştırır.

  İstisnia Haller

  • Yukarıdaki “Gizlilik Sözleşmesi”’nde belirtilen koşullar istisnai durumlarda üçüncü kişilere paylaşılabilir. Bu durumlar kanuni olarak gerekli saptamaların yapılması için kullanılması gereken bilgilerdir. Cezai işlem veya hükmü açıklanacak müşterilerin bilgileri devlete paylaşılması gerektiği gibi durumlarda gizlilik sözleşmesi geçersiz kılınacaktır.
  • ** Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi halinde yukarıdaki gizlilik sözleşmesi geçersiz kılınacaktır.

  Verilerin Ve Hesabın Silinmesi

  • Kullanıcılar hesapları üzerinde (Giriş ve Çıkışlar Dahil) herhangi bir işlem yapmadığı müddetçe 6 aylık bir süreç sonunda verilerinin ve hesabının tamamen silinmesini talep edebilir. 6 ay süreci sonunda yapılan giriş çıkışlar bu süreye dahil edilmemektedir, kullanıcılar hesabına girip teknik destek kayıtları oluşturabileceklerdir. Oluşturulan teknik destek kayıtları da 6 ay süreyle veri tabanımızda tutulacaktır, bu veriler ana veri tabanımızda tamamen silinmektedir ancak yedek sistemlerimiz dolana kadar (Yaklaşık 2 Sene) bu verilerin bir yedeği saklanacaktır.

  Veri Toplama

  NacssHost, analiz amacıyla yazılım üzerinden veri toplama hakkına sahiptir, bu veri toplama 2 türlü yapılmaktadır.
  1-) CDN Sistemleri üzerinden.
  2-) Yazılımımız üzerinden.
  Bu bilgilerin toplanmasındaki amaç, bir bilgisayar mağazamızı kaç kez ziyaret etmiş, bir ip adresi günde kaç kez giriş yapmış gibi bizim için satış departmanına gerekli bilgilerdir. Ne kadar yükselişe geçilmesi bu gibi durumlardan takip edilmektedir, bu veriler üçüncü şahıslara paylaşılmamaktadır.

  NacssHost Gizlilik Politikası siteye giren her internet kullanıcısı tarafından okunmuş olarak kabul edilir.

  NacssHost, Gizlilik Politikasını dilediği zaman veya gerektiğinde güncelleyebilir. Bu tür bilgilerin güncellenmesi halinde sizlere info@nacsshost.com uzantılı mail adresimizden bildirim göndereceğiz.